ثبت درخواست مشاوره

پیغام شما با موفقیت ارسال شد.

 دوره کوچینگ Level 2   با تاکید بر کوچینگ رابطه 

کوچینگ رابطه یکی از گسترده‌ترین حوزه‌های کوچینگ در سراسر دنیا است زیراکه انسان‌ها موجوداتی اجتماعی هستند و رابطه پایدار همیشه چالشی مهم در زندگی افراد است. این دوره به با 125 ساعت آموزش مورد تایید ICF به دنبال پرورش کوچ هایی است که علاوه بر توانمندی در مدیریت هر گونه موضوع کوچینگی، صرف نظر از گرایش خاص، قادر باشند موضوعات رابطه را نیز کوچ کنند. هدف اصلی این دوره پرورش کوچ در سطح استانداردهای جهانی است. افرادی که این دوره را با موفقیت می­گذرانند، می­‌توانند به راحتی خود را به عنوان یک مربی حرفه‌­ای در فضای بین‌­المللی معرفی کنند زیرا که تمامی مهارت­‌ها و شایستگی­‌های مورد نیاز، در این دوره آموزش داده می‌­شود. علاوه بر آن این افراد قادر خواهند بود با اعتماد به نفس بالا، موضوعات مربوط به کوچینگ افراد مجرد، زوج‌ها، طلاق و بهبود پس از آن و همچنین روابط والد و فرزندی را نیز کوچ نمایند.

این دوره شخصا توسط اساتید برجسته و به نام کوچینگ با بیش از 20 سال سابقه اجرایی در سطح بین المللی برگزار می شود که فرصتی محدود را برای دانش‌پذیران حوزه کوچینگ در کشور فراهم آورده است​​​​​​​

 زمان شروع دوره  

Terri Hase - استاد اصلی دوره

تری هیس، مدیر عامل آکادمی کوچینگ ایمپکت و عضو اتاق فکر ICF است. تری در شروع مسیر کوچینگ، آموزش‌های تخصصی خود را با توماس لئونارد، پایه‌گذار کوچینگ مدرن و موسس موسسات ICF و IAC آغاز کرد و پس از مدتی به عنوان مدیر اجرایی، با او همکار شد. پس از درگذشت توماس، بخش زیادی از محتوای آموزشی منتشر نشده او در اختیار تری قرار گرفت که ردپای آن در محتوای آموزشی ایمپکت دیده می‌شود. تری فردی واقع‌بین است که مهمترین استعداد وی کمک به تحقق خواسته­‌هایی است که در ظاهر ناممکن به نظر می­‌رسند. او با بیش از 20 سال تجربه در زمینه کوچینگ به افراد زیادی کمک کرده است که پتانسیل خود را در راستای تحقق اهداف فردی و سازمانی، بالفعل کنند. ​​​​​​​

​Dr. Lee Baucom

دکتر لی باکوم با بیش از 30 سال سابقه کوچینگ رابطه یکی از افراد تاثیرگذار در این حوزه است. او 8 کتاب در حوزه روابط است که 2 تا از این کتاب‌ها جزو کتاب‌های پرفروش آمریکا شده است. او علاوه بر کوچینگ رابطه، در حوزه شکوفایی نیز خدمات آموزشی و کوچینگ ارائه می‌دهد.

نیکی آناردو بیش از 10 سال تجربه تخصصی به عنوان مدرس، نویسنده، سخنران و کارشناس تخصصی در حوزه کوچینگ روابط دارد. او در بیش از 10 سری برنامه تلویزیونی به عنوان میزبان و یا کارشناس برنامه حضور داشته است که برنامه‌هایی چون دکتر آز، بلگ گیرل باس و ... را شامل می‌شود.

شل کوپر توماس بیش از 35 سال تجربه در حوزه کوچینگ و کمک به دیگران دارد. او در کشورهایی نظیر آمریکا، کانادا، کشورهای اروپایی و مکزیک تجربه کار و آموزش حرفه‌ای کوچینگ را داشته است. تخصص اصلی شل، حوزه کودکان و فرزندان است.

Shell Cowper

Nikki Anarado

تیم اجرایی در ایران

با توجه به تدریس دوره به زبان انگلیسی، دو نقش مهم برای پشتیبانی از دوره‌های اصیل ایمپکت در نظر گرفته شده است. اولین نقش تیم تسهیلگری است که مسئولیت ترجمه محتوای آموزشی را در زمان کلاس بر عهده دارند. نقش دوم مربوط به استادیار دوره است که به دانش‌پذیران کمک می‌کند تا مباحث آموزش در چارچوب تمرین‌های مشخص، به مهارت تبدیل شوند.

معرفی اساتید دوره

37

 دانش‌پذیران

9
125

ساعات آموزشی

10

طول دوره (ماه)

تعداد ماژول دوره

هزینه این دوره در فضای بین المللی معادل 7500 دلار است. اما با توجه به شرایط اقتصادی داخل ایران، در راستای مسئولیت اجتماعی، مبلغ 6000 دلار بورسیه برای هم‌وطنان ایرانی تخصیص داده شده است. بنابراین هزینه دوره برای افراد واجد شرایط 1480 دلار است که در طول 5 مرحله اخذ خواهد شد.

هزینه دوره

 سرفصل‌های (ماژول‌ها) آموزشی 

اخلاق حرفه‌ای

اخلاق حرفه‌­ای پایه و اساس کوچینگ محسوب می‌شود و نقض آن تبعات زیادی را برای کوچ، در سطح بین المللی خواهد داشت. عدم رعایت اخلاق حرفه­‌ای حتی ممکن است باعث شود نام فرد در بلک لیست ICF قرار بگیرد و وی هیچگاه نتواند خدمات کوچینگ را تحت اعتبار این سازمان ارائه دهد. بنابراین تسلط به اخلاق حرفه­ای و رعایت متعهدانه آن لازمه فعالیت در حوزه کوچینگ است.

در این دوره، شایستگی­‌ها و مهارت­‌های لازم برای برگزاری جلسات کوچینگ در سطح کلاس جهانی آموزش داده می­شود. مهارت‌­های کوچینگ بر اساس شایستگی­های مورد انتظار ICF تدریس می­شوند و بنابراین در انتهای این دوره، دانش­‌پذیر یاد می‌­گیرد که چگونه یک مراجع کوچ­پذیر را انتخاب کند و چگونه وی را به شیوه­ای اثربخش کوچ نماید.

صلاحیت‌های کوچینگ

برای کوچ­‌ها بسیار متداول است که با مراجعینی مواجه شوند که باورهای مسدود کننده دارند. این باورهای مسدود کننده گاها باعث می­شوند که مراجع نتواند پتانسیل­‌های خود را در راستای اهداف تعریف شده، بالفعل نماید. لذا دانش­‌پذیر در این دو دوره می­آموزد که چگونه باورهای مسدود کننده را شناسایی کرده و چگونه با الگوهای مسدود کننده مواجه شود.

مواجهه با باورهای محدود کننده 1

یکی از چالش‌های افراد مجرد پیدا کردن رابطه عاشقانه با دوام است. بسیاری از افراد در این خصوص تلاش کرده اند و با شکست مواجه شده اند. آمار نشان می دهد که در 85% موارد تلاش‌های افراد ناکام می‌شوند. اما واقعیت این است که بسیاری از افراد مجرد نیازمند این هستند که نگاه و باورهای بنیادین خود را برای پیدا کردن شریک زندگی خود تغییر دهند. به عنوان کوچ افراد مجرد، شما به مراجعانتان کمک خواهید کرد تا بنیاد یک رابطه خوب را در درجه با خود و سپس با شریک خود پایه‌ریزی نمایند. این دوره تخصصی پیشرفته مهارت‌ها و ابزار لازم را در این خصوص را به شما خواهد آموخت.

کوچینگ افراد مجرد

کوچینگ زوج‌ها

کوچینگ زوج‌ها یکی از گسترده‌ترین حوزه‌های کوچینگ محسوب می‌شود. یکی از شایع‌ترین مشکلات بین مراجعان تعارض‌ها و مشکلاتی است که بنیان یک رابطه عاشقانه و با دوام را تهدید می‌کند. هنگامیکه روابط گره می خورند، کوچ‌ها می توانند نقش بسزایی در بازآفرینی موثر و مثبت روابط ایفا کنند. شما به عنوان یک کوچ در این دوره مجموعه مهارت‌ها و صلاحیت‌های لازم برای کوچ کردن موثر و ایمن زوج‌ها را خواهید آموخت.

طلاق عموما مملوء از هیجانات منفی نظیر خشم، نفرت، اندوه و احساس شکست است که می‌تواند تاثیراتی منفی را در سایر جنبه‌های زندگی فرد ایجاد کند. کوچ‌هایی که در این حوزه وارد می‌شوند به مراجعان کمک خواهند کرد که باورهای ناکارآمد خود را بازطراحی کرده، اهداف جدید برای خود تعریف کنند و با اعتماد به نفس ایجاد شده، زندگی خود را مجدد بیافرینند. 

کوچینگ طلاق و بهبود پس از آن

هنگامی که فرزندان کوچک هستند به شدت به والدین خود وابسته هستند. اما همینکه به سن نوجوانی و جوانی می رسند، نیازهای جدید پیدا کرده و وابستگی آن ها به والدین به شکل چشمگیری کاهش پیدا می‌کند و این آغاز چالش‌های جدی بین والدین و فرزندان است. کوچ‌های این حوزه به والدین کمک خواهند کرد تا با کسب باورها و مهارت‌های لازم فرزندانی را پرورش دهند که قادر باشند تصمیمات مثبت بگیرند و زندگی با معنایی را برای خود شکل دهند، بتوانند استعدادهای خود را کشف کنند و با هدف‌گذاری مناسب با چالش‌های روزانه در مسیر رشد خود مواجه شوند.

کوچینگ رابطه والد - فرزندی

منتورینگ گروهی

منتورینگ شیوه استاد-شاگردی است که در آن مدرس دوره (خانم تری هیس) و یا منتورهای داخلی که مجوز لازم را از سوی ICF دارند، اقدام به برسی جلسات کوچینگ دانش‌پذیر می‌­کنند. هدف از این کار، ارائه بازخوردهای لازم به دانش­پذیر است تا قادر شود جلساتی در سطح استاندارد PCC برگزار کند. در این فرایند، لازم است دانش­پذیر، حداقل سه جلسه کوچینگ خود را رکورد کرده و برای استاد خود جهت دریافت بازخورد، ارسال نماید. این دوره مهمترین بخش از مجموع دوره آموزشی است که موجبات ارتقاء مهارت دانش­پذیر را در سطح کلاس جهانی فراهم می­‌آورد.

 آنچه ایمپکت را متمایز می کند 

یادگیری کوچینگ از سرچشمه
هیات علمی شناخته شده در سطح جهانی

همراهی مطمئن تا سطح MCC
پوشش کلیه سطوح اعتباری ACC، PCC و MCC

بهره مندی از کیفیت خدمات در کلاس جهانی
حفظ کیفیت دوره در تراز بین‌المللی

جایگاه ویژه در فدراسیون بین المللی کوچینگ
بیش از 7400 ساعت محتوای تایید شده ICF

امکان یادگیری کوچینگ به دو زبان
یادگیری کوچینگ به زبان فارسی و انگلیسی

تاکید بر مهارت آموزی
​​​​​​​فرصت‌های تمرین درون‌گروهی و بین گروهی

فرصت کسب چندین اعتبارنامه
​​​​​​​امکان درخواست برای اعتبارنامه‌های ICF و IAC

عضویت در خانواده ایمپکت
فرصت رشد به صورت جمعی

فرصت بازآموزی رایگان
امکان حضور رایگان در دوره های یکسان آتی

محتوای آموزشی منحصر به فرد
دوره‌های آموزشی بدون مشابه در ایران

دوره‌های ما

در مسیر حرفه‌ای شدن همراهتان هستیم

ثبت درخواست مشاوره

پیغام شما با موفقیت ارسال شد.

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش