ثبت درخواست مشاوره

پیغام شما با موفقیت ارسال شد.

 دوره کوچینگ Level 2   دوره استاندارد 

دوره کوچینگ سطح دو استاندارد (ACTP)، یکی از معتبرترین دوره‌های پرورش کوچ‌های حرفه‌ای در جهان محسوب می‌شود. این دوره با 125 ساعت آموزش مورد تایید ICF به دنبال پرورش کوچ هایی است که علاوه بر توانمندی در مدیریت هر گونه موضوع کوچینگی، صرف نظر از گرایش خاص، قادر باشند بیشترین تاثیر مثبت را در زندگی مراجعان خود ایجاد نمایند. هدف اصلی این دوره پرورش کوچ‌هیا حرفه‌ای در سطح استانداردهای جهانی است. افرادی که این دوره را با موفقیت می­گذرانند، می­‌توانند به راحتی خود را به عنوان یک مربی حرفه‌­ای در فضای بین‌­المللی معرفی کنند زیرا که تمامی مهارت­‌ها و شایستگی­‌های مورد نیاز در این دوره آموزش داده می‌­شود. علاوه بر آن این افراد قادر خواهند بود با اعتماد به نفس بالا، جلسات کوچینگ گروهی را نیز برگزار کنند.

این دوره شخصا توسط مدیرعامل آکادمی کوچینگ ایمپکت با بیش از 20 سال سابقه اجرایی در سطح بین المللی برگزار می شود که فرصتی محدود را برای دانش‌پذیران حوزه کوچینگ در کشور فراهم آورده است​​​​​​​.

آغاز ثبت نام دوره 
​​​​​​​فصل زمستان 1401

Terri Hase - استاد اصلی دوره

تری هیس، مدیر عامل آکادمی کوچینگ ایمپکت و عضو اتاق فکر ICF است. تری در شروع مسیر کوچینگ، آموزش‌های تخصصی خود را با توماس لئونارد، پایه‌گذار کوچینگ مدرن و موسس موسسات ICF و IAC آغاز کرد و پس از مدتی به عنوان مدیر اجرایی، با او همکار شد. پس از درگذشت توماس، بخش زیادی از محتوای آموزشی منتشر نشده او در اختیار تری قرار گرفت که ردپای آن در محتوای آموزشی ایمپکت دیده می‌شود. تری فردی واقع‌بین است که مهمترین استعداد وی کمک به تحقق خواسته­‌هایی است که در ظاهر ناممکن به نظر می­‌رسند. او با بیش از 20 سال تجربه در زمینه کوچینگ به افراد زیادی کمک کرده است که پتانسیل خود را در راستای تحقق اهداف فردی و سازمانی، بالفعل کنند. ​​​​​​​

تیم اجرایی در ایران

با توجه به تدریس دوره به زبان انگلیسی، دو نقش مهم برای پشتیبانی از دوره‌های اصیل ایمپکت در نظر گرفته شده است. اولین نقش تیم آموزشیار است که مسئولیت ترجمه محتوای آموزشی را در زمان کلاس بر عهده دارند. نقش دوم مربوط به استادیار دوره است که به دانش‌پذیران کمک می‌کند تا مباحث آموزش عمیق‌تر شوند.

معرفی اساتید دوره

آشنایی با تیم اجرایی ایمپکت در ایران

کاوه وزیری بیش از 17 سال در زمینه توسعه فردی و بهبود عملکرد در حال تحقیق و بررسی است و در مباحثی همچون NLP دارای تاییدیه از دانشگاه بادی اند مایند فرانسه است.  از سال 2018 وارد عرصه کوچینگ شده و در آکادمی های معتبر بین‌الملی دانش اندوزی کرده و اکنون با اعتبار نامه PCC از ICF  بعنوان منتور و مدرس مهارتهای کوچینگ در آکادمی ایمپکت امریکا مشغول به فعالیت است.

کاوه وزیری- استاد دوره MVVP و استادیار دوره

آی‌سان بنی‌هاشمی (PCC) بیش از 8 سال تجربه‌ی تخصصی به عنوان کوچ، منتور و مدرس در حوزه‌ی کوچینگ دارد. او بیش از 20 هزار ساعت تجربه‌ی همکاری با سازمان‌های داخلی و بین‌المللی را دارد و همچنین تا کنون در کنار بیش از 400 دانشجو به تدریس کوچینگ پرداخته است. آی‌سان مدرک EMBA خود را از دانشگاه تهران در مقطع کارشناسی ارشد گرفته است.

آی‌سان بنی‌هاشمی - استاد دوره اخلاق حرفه‌ای

234

 دانش‌پذیران

8
125

ساعات آموزشی

10

طول دوره (ماه)

تعداد ماژول دوره

هزینه این دوره در فضای بین المللی معادل 6000 دلار است. اما با توجه به شرایط اقتصادی داخل ایران، در راستای مسئولیت اجتماعی، مبلغ 4500 دلار بورسیه برای هم‌وطنان ایرانی تخصیص داده شده است. بنابراین هزینه دوره برای افراد فارسی‌زبان واجد شرایط مجموعا 1480 دلار است که در طول 5 قسط اخذ خواهد شد.

هزینه دوره

 سرفصل‌های (ماژول‌ها) آموزشی 

اخلاق حرفه‌ای

اخلاق حرفه‌­ای پایه و اساس کوچینگ محسوب می‌شود و نقض آن تبعات زیادی را برای کوچ، در سطح بین المللی خواهد داشت. عدم رعایت اخلاق حرفه­‌ای حتی ممکن است باعث شود نام فرد در بلک لیست ICF قرار بگیرد و وی هیچگاه نتواند خدمات کوچینگ را تحت اعتبار این سازمان ارائه دهد. بنابراین تسلط به اخلاق حرفه­ای و رعایت متعهدانه آن لازمه فعالیت در حوزه کوچینگ است.

در این دوره، شایستگی­‌ها و مهارت­‌های لازم برای برگزاری جلسات کوچینگ در سطح کلاس جهانی آموزش داده می­شود. مهارت‌­های کوچینگ بر اساس شایستگی­های مورد انتظار ICF تدریس می­شوند و بنابراین در انتهای این دوره، دانش­‌پذیر یاد می‌­گیرد که چگونه یک مراجع کوچ­پذیر را انتخاب کند و چگونه وی را به شیوه­ای اثربخش کوچ نماید.

صلاحیت‌های کوچینگ

برای کوچ­‌ها بسیار متداول است که با مراجعینی مواجه شوند که باورهای مسدود کننده دارند. این باورهای مسدود کننده گاها باعث می­شوند که مراجع نتواند پتانسیل­‌های خود را در راستای اهداف تعریف شده، بالفعل نماید. لذا دانش­‌پذیر در این دو دوره می­آموزد که چگونه باورهای مسدود کننده را شناسایی کرده و چگونه با الگوهای مسدود کننده مواجه شود.

مواجهه با باورهای محدود کننده 1

این دوره نیز تمرکز بیشتری بر باورهای محدود کننده مراجع دارد و الگوهای تفکری مخرب و همچنین خطاهای شناختی آسیب‌رننده را بررسی می نماید. کشف الگوها و تفکرتان محدود کننده مهمترین دستاورد این دوره تخصصی محسوب می شود که هم برای کوچ و هم برای مراجع کارکرد فراوانی دارد.

مواجهه با باورهای محدود کننده 2

چشم‌انداز، ماموریت، ارزش‌ها و اشتیاق

این دوره به کوچ­‌ها کمک می­کند تا بدانند با مراجعینی که هدف مشخصی در زندگی ندارند، یا نمی دانند چه چیزی می­‌خواهند، یا سیستم ارزشی مشخصی ندارند و یا حتی شور لازم برای حرکت به سمت چشم انداز زندگی خود را ندارند، مواجه شوند. در این دوره کوچ می‌آموزد که چگونه مراجع خود را در راستای تعریف موارد فوق­‌الذکر، همراهی کند.

در این دوره دانش­پذیر می‌­آموزد که چگونه در جلسات کوچینگ خود، بیش از دو نفر را کوچ کند. کوچینگ گروهی هم در سطح گروه­‌های اجتماعی و هم در سطح تیم­های سازمانی کارکرد دارد. کوچینگ گروهی یکی از پیچیده‌­ترین انواع کوچینگ است که یادگیری و اجرای آن هم برای کوچ و هم برای مراجعان ارزش افزوده ویژه‌­ای را ایجاد می­کند.

کوچینگ گروهی

این دوره به دانش‌پذیران کمک می کند تا قبل از ورود به دوره منتورینگ گروهی و در حین آموزش صلاحیت‌های کوچینگ، درک مناسبی از ماهیت جلسات کوچینگ و نکات کلیدی برای حصول یک جلسه کوچینگ مناسب در تراز بین المللی پیدا کنند. حضور در این دوره درک صلاحیت‌های کوچینگ را در دانش‌پذیران افزایش می دهد.

آزمایشگاه کوچینگ

منتورینگ گروهی

منتورینگ شیوه استاد-شاگردی است که در آن مدرس دوره (خانم تری هیس) و یا منتورهای داخلی که مجوز لازم را از سوی ICF دارند، اقدام به برسی جلسات کوچینگ دانش‌پذیر می‌­کنند. هدف از این کار، ارائه بازخوردهای لازم به دانش­پذیر است تا قادر شود جلساتی در سطح استاندارد PCC برگزار کند. در این فرایند، لازم است دانش­پذیر، حداقل سه جلسه کوچینگ خود را رکورد کرده و برای استاد خود جهت دریافت بازخورد، ارسال نماید. این دوره مهمترین بخش از مجموع دوره آموزشی است که موجبات ارتقاء مهارت دانش­پذیر را در سطح کلاس جهانی فراهم می­‌آورد.

 آنچه ایمپکت را متمایز می کند 

یادگیری کوچینگ از سرچشمه
هیات علمی شناخته شده در سطح جهانی

همراهی مطمئن تا سطح MCC
پوشش کلیه سطوح اعتباری ACC، PCC و MCC

بهره مندی از کیفیت خدمات در کلاس جهانی
حفظ کیفیت دوره در تراز بین‌المللی

جایگاه ویژه در فدراسیون بین المللی کوچینگ
بیش از 7400 ساعت محتوای تایید شده ICF

امکان یادگیری کوچینگ به دو زبان
یادگیری کوچینگ به زبان فارسی و انگلیسی

تاکید بر مهارت آموزی
​​​​​​​فرصت‌های تمرین درون‌گروهی و بین گروهی

فرصت کسب چندین اعتبارنامه
​​​​​​​امکان درخواست برای اعتبارنامه‌های ICF و IAC

عضویت در خانواده ایمپکت
فرصت رشد به صورت جمعی

فرصت بازآموزی رایگان
امکان حضور رایگان در دوره های یکسان آتی

محتوای آموزشی منحصر به فرد
دوره‌های آموزشی بدون مشابه در ایران

دوره‌های ما

در مسیر حرفه‌ای شدن همراهتان هستیم

ثبت درخواست مشاوره

پیغام شما با موفقیت ارسال شد.

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش